آغاز پخش مستند قلب ایران

سلام که سلامتی میاره

سال نو مبارک

به لطف خدا و با تلاش اعضای مجموعه البرزیست، مجموعه مستند 18 قسمتی "قلب ایران" از چهارشنبه 17 فروردین ماه 1401 از شبکه مستند به پخش می رسد.

در زیر مصاحبه ی آرش جعفریان، مجری این برنامه را با خبرنگار شبکه مستند در مورد این برنامه می خوانید.

 

«خوزستان قلب ایران» به تهیه‌کنندگی آرش جعفریان از تولیدات جدید شبکه مستند است که از 17 فروردین ساعت 22 پخش می‌شود.

جعفریان درباره این مجموعه مستند گفت: این مجموعه در 18 قسمت حدود 50 دقیقه‌ای و در ادامه مجموعه مستندهای سیستان و بلوچستان و کردستان گروه البرزیست تولید شده،  به سفر و گردشگری‌های طولانی مدت روی زمین می‌پردازد و در خلال آن جاذبه‌های طبیعی خوزستان را  هم به تصویر می‌کشد.

وی با بیان اینکه این مجموعه به صورت اورلندیگ (Over Landing) اجرا و تولید شده است، افزود: چند سالی است که سفرهای over landing در دنیا باب شده است؛ سفرهای طولانی‌مدتی به نقاط ناشناخته زمین با هدف شناسایی آنها، سفرهایی که مقصد‌محور نیستند و مسیرمحورند. مثلاً ما می‌گوییم سفر می‌رویم که استان خوزستان را بشناسیم، نه این‌که فقط تالاب هورالعظیم  را ببینیم. زمان، رکن اصلی این سفرهاست. برای مثال، سفر ما به خوزستان تقریباً 60 روز طول کشید و نزدیک به 7000 کیلومتر با ماشین‌هایی که قابلیت آفرود دارند، رانندگی کردیم.

جعفریان گفت:  ما در «خوزستان قلب ایران» به تمام استان خوزستان سفر کردیم و به جرأت می‌توان ادعا کرد به بالای 90 درصد جاذبه‌های آن استان پرداخته‌ شده‌ است.

این تهیه‌کننده و مجری افزود: تحقیق و پژوهش این مستند در زمانی حدود 5 ماه انجام  شد، یک نقشه‌راه برای خودمان ترسیم کردیم که از کجا آغاز کنیم و متناسب با فصل پیش برویم تا مشکل سرما و گرما در طول تصویربرداری نداشته باشیم و این‌که آن جاذبه‌ها در زیباترین حالت خودشان باشند. این مجموعه آماده پخش شده و از این هفته چهارشنبه‌ها ساعت 22 از شبکه مستند پخش می‌شود و تکرارش روز بعد ساعت 10 خواهد بود.