مستند هم نورد - علم کوه به دماوند

​​کمتر کوهنورد متخصصی پیدا می شود که با البرز آشنایی داشته باشد و برای یکبار هم که شده سودای پیمایش مسیر علمکوه به دماوند خطور نکرده باشد. مسیری که بر خلاف علاقمندان فراوانش، کمتر کسی موفق به پیمایش آن شده و به نوعی آنگونه که البرزیست بعد از سالهای برنامه ریزی در سال 1388 موفق به پیمایش کامل آن شد، تا کنون پیماینده ی دیگری را ندیده است.
رکورد پیمایش مسیر علمکوه به دماوند به صورت کامل از روی خط الراس های کوهستان البرز، افتخاری دست نیافتی ست که در سال 1388 به نام البرزیست به ثبت رسید.

گالری تصاویر  پشت صحنه

ویدیو ها

کلیپ معرفی مستند علمکوه تا دماوند.
در این کلیپ به صورت خلاصه نقاط مهم برنامه را برای شما آماده کرده ایم.
این مستند قبل از ورود تجهیزات HD به کشور و با کیفیت PAL تولید شده است.

علمکوه تا
​​​​​​​دمـاونـد

به نام خدا، آفریدگار آسمان ها

مستند هم نورد - گرده ی شمالی آزادکوه

دومین قسمت از مجموعه مستند هم نورد و اولین تولید البرزیست در قالب و کیفیت Full HD  در پاییز 1389 و از روند گشایش مسیر گرده ی شمالی آزاد کوه، دومین قله بلند البرز مرکزی تصویربرداری شد. مسیری که از دره منتهی به روستای کلاک آغاز و تا ارتفاع 4385 متری قله ادامه پیدا می کند.
همان مسیری که در عکس پشت صفحه در حال مشاهده آن هستید. برای آشنایی بیشتر با برنامه از گالری و ویدیو آن در پایین بازدید کنید.

گالری تصاویر  پشت صحنه

ویدیو ها

​​این برنامه در تاریخ 14مهر 1399  به مناسبت دهمین سالگرد ثبت این افتخار برای اولین بار در شبکه های مجازی به نمایش در آمد در حالیکه قبل از آن در تلویزیون پخش نشده بود.
نتیجه تلاش البرزیست در صعود و تولید مستند آزادکوه را مشاهده کنید.

​مستند
آزادکوه

مستند هم نورد -  دوبرار

​​خط الراس دوبرار مرتفع ترین و مهم ترین عارضه کوهستان از حوزه ی البرز شرقی به حساب می آید، این خز الراس از جاده ی هراز در محدوده ی امامزاده هاشم آغاز شده و تا جاده ی فیروزکوه در محدوه دلیچایی ر طول تقریبی 62 کیلومتر ادامه می یابد.
مجموعه البرزیست در خرداد 1393 ضمن پیمایش کامل این مجموعه موفق به تولید اثر فاخری با نام مستند دوبرار شد که یکی از محبوب ترین تولیدات البرزیست به حساب می آید

گالری تصاویر  پشت صحنه

ویدیو ها

​مستندی بی تکرار از پیمایش کامل خط الراس دوبرار توسط اعضای البرزیست که در سال 1393 با سرمایه گذاری مجموعه البرزیست تولید و از شبکه مستند سیما به پخش رسید.
بیننده ی این برنامه ی مهیج باشید.

​مستند
دوبرار

ویدیو

مستند هم نورد - آفتاب اول

طلوع آفتاب نوید بخش گرما و روشنایی روز و پایان شب است، همچنان که حضور انسان های نیک سرشت و پاک رفتار.
مستند اولین آفتاب نیز به احترام بهترین آفریده ی خدا، حضرت محمد (ص) با سرمایه گذاری البرزیست در سال 1394 تولید شده است. این سری برنامه ها با هدف صعود به ارتفاعات و دیدن طلوع آفتاب از نواحی خاص جغرافیایی به اجرا رسیده اند.
در زیر میتوانید تصاویر و کلیپ معرفی این برنامه را مشاهده کنید، لازم به ذکر است نسخه کامل این برنامه هنوز به پخش نرسیده است.

گالری تصاویر  پشت صحنه

مستندی متفاوت از منطقه البرز مرکزی، دره وارنگه رود و ارتفاعت شیر کمر تا گردنه ی سوتک، البرزیست در این مستند به نمایش نادیده های ویژه ای از بافت طبیعی و جانوری منطقه ی البرز مرکزی می پردازد.
نماهای نزدیک از گیاهان، پرندگان و تایم لپس های ویژه از طبیعت و قلل البرز مرکزی از نقاط برجسته ی این برنامه هستند.

​مستند
آفتاب اول

تمام حقوق این سایت متعلق به مجموعه البرزیست می باشد

​​​​​​​All Rights Reserved to Alborzist 2008-2022