از ابتدای تولید آثار چاپی در البرزیست، کارت پستال‌ها همیشه یکی از گزینه‌های اصلی بودند. از ویژگی‌های آنها میتوان به امکان تولید در تیراژ بالا و قیمت اقتصادی اشاره کرد که باعث می‌شود عموم مردم توان تهیه آنها را برای خود و دیگران به عنوان هدیه، داشته باشند. به همین دلیل تا کنون مجموعه‌های متعددی از کارت پستال در البرزیست تولید شده اند که در این صفحه به معرفی آنها از جدیدترین تا قدیمی ترین می‌پردازیم.

مجموعه های کارت پستال

کارت پستال های تکی و تاشو(هشتی)

کارت پستال های تاشو در اندازه 20 در 30 سانتیمتر بصورت تک برگ چاپ شده اند که بنا به تصویر هرکدام از وسط تا شده و در پشت آن متنی متناسب با عکس درج شده است. این کارت پستال ها به دلیل قیمت اقتصادی، حجم کم و اینکه قابلیت نوشتن متون دلخواه را در فضای خالی خود دارند یکی از بهترین گزینه ها برای هدیه دادن به اهالی طبیعت و طبیعت دوستان می باشد. این کارت ها در کاغذ مقوایی ضخیم به چاپ رسیده و جهت حفاظت و ماندگاری بیشتر با یک لایه سلفون براق روکش شده است.

​مجموعه خیالی از بهشت

این مجموعه متشکل از شش عدد کارت پستال در اندازه 10 در 15 سانتیمتر به صورت یکجا ارایه می شود که مطالب و نوشته هایی را در پشت هر کارت بهمراه دارد. مجموعه خیالی از بهشت نیز مانند باقی کارت پستال های البرزیست بر روی کاغذ های سنگین چاپ شده و برای محافظت و دوام بیشتر، یک لایه لمینت براق نیز روی آن اجرا شده است و می تواند بهترین هدیه فرهنگی و اثرگذار به دوستداران سرزمین ایران باشد.

​مجموعه سایه ها

این مجموعه متشکل از دوازده عدد کارت پستال پانوراما در اندازه 10 در 30 سانتیمتر به همراه پشت نویسی اثرگذار و متناسب با تصاویر چاپ شده است. این مجموعه حاوی بخشی از گنجینه ی "کوه عاشق" البرزیست با محوریت کوه دماوند نیز هست و تمامی 12 کارت به صورت یکجا ارایه می شوند و یک عدد پایه رومیزی سبک بهمراه دارد که شیک ترین هدیه برای میزهای کار یا دکور بوده و می توان ماهیانه یک کارت را روی آن تازه کرد. سایه ها نیز مانند باقی کارت پستال های البرزیست بر روی کاغذ های سنگین چاپ شده و برای محافظت و دوام بیشتر یک لایه لمینت براق نیز روی آن اجرا شده است.

​مجموعه سرزمین البرز

یکی از کاربردهای اصلی و سنتی کارت پستال، امکان ارسال آن در قالب نامه بوده، مساله ای که در دوره‌ی حاضر تقریبا از یاد رفته است.
مجموعه کارت پستال سزمین البرز با هدف ترویج و زنده نگه داشتن فرهنگ نامه نگاری و ارسال فیزیکی تصاویر در قالب هدیه‌ای ماندگار تولید شد. در این مجموعه تک تک تصاویر قابلیت جدا شدن با پاراف را دارند و همینطور فضای مناسبی برای نوشته متن در قالب نامه در پشت آنها طراحی شده است. این مجموعه با همکاری انتشارات کریمخان زند و در سال 1392 به تولید رسید.

​مجموعه گدوک

این مجموعه اولین تولید البرزیست در نوع کارت پستال است که همزمان با نمایشگاه بوی البرز در زمستان سال 1389 به تولید و عرضه رسید. این مجموعه فاخر شامل 50 برگ کارت پستال در سایز 10 در 20 سانتیمتر به همراه پشت نویسی است که بر روی کاغذ گرم بالا چاپ شده و دارای روکش محافظی از جنس لیمنیت براق است.
این مجموعه درون یک جعبه اختصاصی به همراه یک مینی سی دی از منتخب موسیقی های بیکلام ارایه می شود. لازم به ذکر است موسیقی های همراه با این مجموعه با دقت بالایی انتخاب شده اند و تماشای تصاویر طبیعت ایران به همراه موسیقی بیکلام متناسب با فضای ذهنی آثار می تواند تجربه ای نوین را برای بیننده رقم بزند.
لازم به ذکر است در