​همسایه آسمان

مستند سریالی همسایه آسمان از تولیدات البرزیست در شاخه مستندهای اورلندینگ (Overlanding) می باشد که در آن طی 15 قسمت 50 دقیقه ای به نمایش نادیده های طبیعت کردستان پرداخته شده است، این برنامه در نوروز 1399 برای اولین بار از شبکه مستند سیما به پخش رسید برای آشنایی بیشتر با این مستند و تماشای آن، مطالب این صفحه را مشاهده کنید.
کردستان از استان های غربی ایران در دامنه کوهستان زاگرس به شمار میرود. این استان با توجه به موقعیت جغرافیایی خود آب وهوایی مدیترانه ای دارد و با وجود اینکه از دریای شمال و جنوب فاصله نسبتا زیادی دارد اما در بسیاری از مناطق آب و هوای مرطوب دارد و یکی از حاصلخیزترین استان های ایران است. همین امر باعث شده از دیرباز منطقه ای مناسب برای سکونت بوده باشد به گونه ای که بخشی از جغرافیایی کنونی کردستان با نام پارسوا، پایتخت مادها در هزاره اول پیش از میلاد بوده است.
با توجه به بافت جغرافیایی و آب و هوایی کردستان این استان دارای تنوع نسبتا زیادی از جاذبه های طبیعی هست از قبیل قلل برف گیر و جاده های کوهستانی، مراتع پهناور کوهستانی، رودخانه های بزرگف دریاچه های طبیعی و مصنوعی، چشمه های خروشان، حیات جانوری، دره های عمیق و آثار تاریخی عجین شده با طبیعت و نقاط فراوان دیگر که البرزیست در برنامه اورلندینگ خود طی سفری 45 روزه با پیمایش حدود 6 هزار کیلومتر به معرفی آنها پرداخت.
در کنار تمام جاذبه هایی که در این استان به تصویر کشیده شد، البرزیست برای اولین بار در تاریخ مستندسازی ایران موفق به تولید برنامه ای با موضوعیت بالون هوای گرم و به پرواز درآمدن آن در ساحل دریاچه زریبار شد، بالونی که با شعار صلح و دوستی در قسمت پانزدهم این مستند به نمایش درامده است.

قسمت ها

​تیزر برنامه

قسمت دو
قسمت شش
قسمت چهار
قسمت یک
قسمت هفت
قسمت سه
قسمت نه
قسمت ده
قسمت دوازدهم
قسمت یازدهم
قسمت سیزدهم
قسمت چهاردهم
قسمت پانزدهم
قسمت پنج
قسمت هشت

​​​​​​​​​گالری تصاویر صحنه و پشت صحنه