فیلم های گوناگون

دریاچه کاسپین (دریای خزر) در شمال و خلیج همیشه فارس در جنوب ایران از بزرگترین آب‌های سطحی ایران و بخش جدا ناشدنی از جغرافیا، تاریخ و هویت ایران هستند.
در مستند خزر تا خلیج فارس که در بهار 1393 به تولید رسیده است، تیم مستندسازی البرزیست ضمن سفری 9 روزه از سواحل دریای خزر در شهرستان ساری، خود را به ساحل خلیج فارس در شهرستان بندرعباس رسانده و در خلال این برنامه ضمن معرفی و نمایش نقاط جذاب طبیعی در بین مسیر، در نقاط مختلفی از طبیعت و شهرهای گوناگون پرچم سه رنگ ایران را به اهتزاز در می آورند.
لازم به ذکر است این برنامه با سرمایه گذاری مجموعه البرزیست تولید شده و به مناسبت روز ملی خلیج فارس به تلویزیون ملی ایران اهدا شده است که در همان تاریخ در سال 1393 نیز از شبکه یک تلویزیون به پخش رسیده است. برای تماشای نسخه کامل این برنامه و تصاویر پشت صحنه آن می‌توانید از این صفحه استفاده کنید.

خزر تا خلیج

ناندل

دماوند به عنوان قبله کوهستانی ایران و بلندترین کوه آتشفشانی در قاره آسیا، همچون نگینی بر زیبایی های بیشمار کوهستان البرز می درخشد. این قله با توجه به ویژگی های فراوان و منحصر بفردی که دارد یکی از اصلی ترین سوژه های مورد توجه البرزیست در ابتدای تاسیس تا کنون بوده است و به همین منظور بسیاری از برنامه های کوهنوردی، عکاسی و مستندسازی با هدف معرفی و نمایش نواحی مختلف این کوه منفرد برنامه ریزی و اجرا می شوند.
کلیپ ناندل یکی از همین تولیدات است که در زمستان 1393 در ارتفاعات شمالی روستای ناندل تولید شده است و در آن میتوانید با نمای رخ شمالی دماوند در هنگام طلوع و غروب آفتاب و بخش کوچکی از پشت صحنه تلاش های البرزیست در سرمای زمستانی البرز آشنا شوید.

در باور البرزیست، ایران و البرز سرزمین موعود هستند، منطقه ای پر از رمز و راز، تاریخ، اسطوره و افسانه های بیشمار از گذشته و آینده زمین، حضور انسان‌ و... 
کلیپ سرزمین موعود منتخبی از تولیدات تصویری البرزیست طی یک ده تلاش در تولید محتوا از ارتفاعات و نقاط ناشناخته البرز و ایران است که با رویکردی متفاوت تدوین شده است و در مراسم افتتاحیه "تماشاخانه طبیعت ایران" در سال 1393 به نمایش در آمده است. 

سرزمین موعود

فصل اول مستند پرچم بالاست طی سالهای 1389-1392 در  چهار قسمت و در کوهستان البرز تولید شده است و طبق برنامه ریزی انجام شده فصل دوم آن در منطقه کویر مرکزی ایران طی 10 قسمت در سالهای 1394-1395 به تولید و پخش رسید. در این میان با توجه به فاصله زمانی و همچنین آشنا کردن مخاطبان با روند برنامه تصمیم به تولید کلیپی به عنوان حد فاصل این دو فصل گرفته شد.
کلیپ پلور در نتیجه این برنامه و به عنوان پیش نمایشی برای فصل دوم پرچم بالاست در زمستان 1394 در ارتفاعات جنوبی کوه دماوند به تولید رسیده است. 

پلور

کاروان عشق با شعار " آخرین میراث " با هدف نمایش ارتباط طبیعت و جهان پیرامون به عنوان میراثی برای حیات و مقوله مهدویت به عنوان تنها مسیر هدایت انسان و ثمربخشیدن بر تلاش تمام انبیا و اولیای الهی که انشالله توسط حضرت مهدی (عج) اتفاق خواهد افتاد.
کلیپ سرزمین موعود به نمایش برخی از تولیدات البرزیست در  دهه نود شمسی با همین رویکرد می پردازد، جاییکه نادیده ها و اسرار طبیعت با اعتقادات و باورهای دینی گره خورده و باعث رشد و شکوفایی نسلی از انسان های متعهد و متخصص می شوند.

کاروان عشق

"کجایید ای شهیدان خدایی - پرنده تر ز مرغان هوایی "
خوشواش روستایی ییلاقی در ارتفاعات مابین بلده و آمل در مازندران است و به نوعی یکی از مرتفع ترین روستاهای این منطقه محسوب می شود. این روستای مسیرهای متفاوت دسترسی از جنوب و شمال دارد و یک مسیر قدیمی و متروکه نیز از سمت شرق و جاده هراز به سمت ارتفاعات خوشواش در گذشته وجود داشته که به سالهاست متروکه گشته. در تابستان 1393 اعضای البرزیست با دو خودرو پاژن تصمیم به گشایش این مسیر و عبور از آن از جاده هراز تا روستای خوشواش گرفته و این برنامه ماجراجویانه را با چالش های فراوانی با موفقیت به اجرا رساندند که مختصری از آن را در این ویدیو خواهید دید.​​​​​​​

پرندگان خوشواش