البرزیست:

هنر در البرزیست:

ورزش در البرزیست:

فرهنگ در البرزیست:

دوستان دانای طبیعت و همراهان فرهیخته البرزیست، هر آنچه از ما می بینید و یا می شنوید شاید این پرسش را در ذهنتان بوجود آورد که این آثار و نوع نگاه توسط چه کسانی، بر اساس چه فعالیت هایی و با چه تفکر و مرامی شکل گرفته و در آنجا چه می گذرد؟
البرزیست توسط جوانانی مسلمان، از اهالی هنر، فرهنگ و ورزش پایه گذاری شده که در مسیر شناساندن و اعتلای سرزمین خود، ایران از هیچ تلاش و ایثاری دریغ نمی کنند.
شما می توانید مشروح تفکرات و اهداف البرزیست را در صفحه
مرامنامه مطالعه کرده و همچنین با فعالیت های جاری این مجموعه در شاخه های اصلی، هنر، ورزش و فرهنگ در زیر آشنا شوید.​​​​​​​

پرداختن به عکاسی طبیعت و ساخت مستندهایی از طبیعت ایران، اصلی ترین گرایش هنری در مجموعه البرزیست می باشد. در حقیقت این حرفه آیینه تمام نمای سفرها و صعودهای کوهنوردی و ثبت کننده نگاه هنرمندانه عکاسان این مجموعه به طبیعت و کوه های ایران می باشد که چکیده آنها بصورت گنجینه ای بی تکرار در صفحه آثار عکاسی قابل مشاهده است.
فعالیت هنری دیگر این مجموعه در شاخه فیلم مستند با محتوای اصلی طبیعت بوده که خود در چند دسته شامل: مستندهای طبیعت، کلیپ های کوتاه و فوتوکلیپ ها می باشند که می توانید این بخش را در صفحه فیلم های مستند مشاهده کنید.

کوهنوردی ورزش اصلی البرزیست می باشد .
در واقع پرورش جسم و جان و زندگی در دامان طبیعت نرم و یا گاهی سخت، جز با آموختن قوانین و مرام آن حاصل نمی شود. کوهنوردی یا به معنای دقیق تر چگونه در کوه زیستن و از داروی شفا بخش آن نوشیدن، تنها یک ورزش نیست بلکه ترکیبی از آموختن ها و صعود هاست. برنامه های کوهنوردی البرزیست بصورت داخلی برای اعضای آن برگزار می شود و علاقمندان در صورت عضویت دایمی در مجموعه می توانند در برنامه های تخصصی کوهنوردی و سایر گرایش های آن شرکت کنند. برای شناخت بیشتر کوهنوردی در البرزیست و آگاهی از اهم کوشش های آن صفحه
گروه کوهنوردی قاف را ببینید.
خودروهای شاسی بلند(آفرود) از یاران قدیمی ما در راه دسترسی آسانتر به نقاط صعب العبور در طبیعت بوده اند. این در حالی است که امروزه بکار گیری از این ماشین ها در کوه، کویر، جنگل، بیابان، شوره زارها، باتلاق ها، گذر از رودخانه و سایر مناطق بکر طبیعت، آن را به یک ورزش مستقل و جذاب در دسته های انفرادی، جمعی و تورهای گردشگری در تمام نقاط دنیا مبدل ساخته است. آنچه که در این ورزش مهیج باید بیش تر از گذشته مورد نظر رانندگان و فعالان این ورزش باشد، حفاظت از محیط زیست و تلاش برای آبادانی آن است.

مجموعه البرزیست در راستای انتشار هنر و فرهنگ طبیعت دوستی، آشنا کردن و توجه دادن افراد به طبیعت سرزمین خود، اقدام به برگزاری فعالیت های گوناگونی شامل: آموزش دوره های هنری و ورزشی، امور خیریه، برگزاری نمایشگاه ها، تولید آثار هنری  و سایر فعالیت های مرتبط نموده که در ذیل به آنها پرداخته می شود:
آموزش البرزیست در شاخه هنر، شامل عکاسی طبیعت بوده که بر پایه مجموعه ای از آموزش های علوم عکاسی، طبیعت شناسی، کوهنوردی و ایران گردی می باشد. در حقیقت آموزش عکاسی طبیعت در البرزیست به شما می آموزد چگونه یک برنامه طبیعت شناسی نوشته ، با هدف عکاسی آن را در سطوح مختلف اجرا نموده و در نهایت با دست یافتن به ادراک و دریافتی خاص از سرزمین خود آن را به مرحله انتشار و نمایش برسانید.
مجموعه البرزیست در حرکتی خیرخواهانه پروژه ای بنام "هیجان، امید زندگی" را به اجرا رسانده  به شکلی که در آن کودکان و نوجوانان بی سرپرست یا بد سرپرست جمعیت های دانشجویی و خیریه های گوناگون را در سفرهایی کوتاه و بلند به دامان طبیعت می برد تا آنان در سفری مهیج که عموما به آفرود و یا سایر ورزشهای هیجان انگیز پرداخته می شود، احساس شادی و امید به زندگی پیدا کرده، و شاید آرزوی بسیار دور و بعید خود را از اینکه روزی از زندگیشان را به هیجانی خاص و به یادماندنی سپری کنند، بسیار نزدیک و شدنی بیابند. علاوه بر این افراد یاری کننده در این پروژه احساس امیدواری این کودکان و نوجوانان به زندگی را از نزدیک مشاهده کرده و خود را در آن سهیم بدانند.
مجموعه البرزیست در راستای فرهنگ سازی عمومی و آشنا کردن چشم ها با داشته های طبیعی سرزمین خود ایران، با تلاش هنرمندان خستگی ناپذیرش، نمایشگاه های عکس متعددی در تهران و سایر شهرها برگزار کرده است که از جمله دستاوردهایی کم نظیر در عرصه هنر و فرهنگ طبیعت شناسی در سال های اخیر می باشد.