فیلم های مستند

​مجموعه مستند همسایه آسمان نوروز 1399 از شبکه مستند سیما به پخش رسید.
البرزیست در این مجموعه در قالب 15 قسمت 50 دقیقه ای به نمایش نادیده های طبیعت کردستان پرداخته .
با توجه به سبک برنامه های استانی البرزیست، این برنامه هم مانند برنامه دروازه خورشید به صورت اورلندیگ (Over Landing) اجرا و تولید شده است به صورت خلاصه، آرش جعفریان مجری این برنامه با همراهی دیگر اعضای البرزیست به سفر در کل استان کردستان پرداخته و جاذبه های گردشگری طبیعی هر شهرستان در مسیر خود را به تصویر می کشند، حال از آنجاییکه ورزش هم یکی دیگر از شاخه های برنامه سازی البریست می باشد، به فراخور هر موقعیت، از انواع ورزش های طبیعت محور نیز برای پرداختن به آن جاذبه استفاده می شود .
اما نقطه ی عطف این برنامه وجود بالون هوای گرم البرزیست در ان می باشد، بالونی که با هدف رواج صلح و دوستی برای اولین بار در یک مستند طبیعی-گردشگری به نمایش در آمده است.
​​​​​​​میتوانید برای مشاهده کامل مستند همسایه آسمان با کیفیت HD از اینک زیر استفاده کنید.

همسایه آسمان

ادامه مطلب

 همسایه آسمان

دروازه خورشید

مجموعه مستند دروازه خورشید یکی دیگر از تولیدات البرزیست در قالب مستندهای استانی می باشد.
با توجه به ناشناختگی نسبتا زیاد و عدم فعالیت های مناسب رسانه ای راجع به این استان زیبا، تصمیم بر این شد تا اولین پروژه از تولید مستندهای استانی به سیستان و بلوچستان اختصاص یابد که همین مساله به دلیل کمبود منابع اطلاع رسانی کار تحقیق و پژوهش این برنامه پیچیده تر می کرد.
در نهایت با هدف معرفی کامل جاذبه های گردشگری طبیعی استان سیستان و بلوچستان، البرزیست در سفری 62 روزه با طی نمودن مسافتی نزدیک به 10هزار کیلومتر موفق به تولید این مجموعه ی بی تکرار شد. مستندی که در 17 قسمت 50 دقیقه ای در زمستان 1397 از شبکه مستند سیما به پخش رسید. 
​​​​​​​میتوانید برای مشاهده کامل دروازه خورشید با کیفیت HD از اینک زیر استفاده کنید.

ادامه مطلب

دروازه خورشید

پرچم بالاست

پرچم سفیدی که با رنگ سبز روی آن نوشته شده "خواهد آمد" یکی از نماد های البرزیست در پرداخت به طبیعت بوده و هست، پرچمی که مجموعه مستند 14 قسمتی پرچم بالاست نام خود را از آن وام گرفت.
پرچم بالاست یکی از دیگر از تولیدات مستند البرزیست می باشد با این تفاوت که در دو اپیزود تولید شد، اپیزود اول در رشته کوه های شمالی البرز که طی 4 قسمت در سال 1391 تولید و در سال 1394 پخش شد و اپیزود دوم که در سال 1395 اختصاص یافت به برنامه پیمایش کامل عرض کویر مرکزی از ورامین تا طبس، مسیری که البرزیست به عنوان سومین تیم در طول تاریخ سفرهای اکتشافی در ایران موفق به عبور از آن شد وئ به عنوان اولین تیم، موفق به تولید فیلم مستندی از این برنامه ی مخاطره آمیز شد، چهار خودروی مجهز و 11نفر از اعضای خبره ی البرزیست در این مسیر صعب العبور و بی تکرار به چالش های مختلفی با طبیعت پرداختند.
​​​​​​​میتوانید برای مشاهده کامل پرچم بالاست با کیفیت HD از اینک زیر استفاده کنید.
ادامه مطلب

پرچم بالاست

هم نورد

هم نورد عنوانی هست که برای کوهنوردان بسیار آشناست و به همین دلیل البرزیست نام مجموعه تولیدات خود در زمینه کوهنوردی را به این نام گذاشته ، مجموعه ای که آغاز مستندسازی در البرزیست با آن بود، سال 1388 و تولید فیلم مستند 114درجه شرقی جنوب شرقی از رکورد پیشمایش کامل خط الراس علم کوه به دماوند و بعد ها با مستند گشایش گرده ی شرقی آزاد کوه، پیمایش دوبرار و سحرگاهان آن را ادامه داد.
در این سری مستندها ، کوهنوردان البرزیست دست به صعود و پیمایش های شاخص در کوهستان های ایران به خصوص البرز می زنند و ضمن پیمایش مسیر، فیلم های مستندی با کیفیت قابل قبول ازآن تولید می کنند.
​​​​​​​می توانید برای مشاهده کامل مجموعه هم نورد با کیفیت HD از اینک زیر استفاده کنید.

ادامه مطلب

 هم نورد

گوناگون

البرزیست در کنار تولید فیلم های بلند و مجموعه های چند قسمتی، تولیدات متنوع دیگری هم در قالب برنامه های منفرد و کلیپ های کوتاه از نواحی مختلف دارد.
مستند هایی مانند "خزر تا خیلج فارس" یا کلیپ های کوتاه از برنامه های خاص و برداشت های ویژه از طبیعت ایران مانند ویدیو های تایم لپس از اتفاقات نادر طبیعی که تمامی آنها در بخش گوناگون قابل مشاهده هستند.

می توانید برای مشاهده کامل مجموعه گوناگون با کیفیت HD از اینک زیر استفاده کنید.

ادامه مطلب

گوناگون

نور، صدا، تصویر و حرکت اجزای اصلی فیلم هستند، اجزایی که وقتی به صورت هنرمندانه ای کنار هم قرار بگیرند می توان به واسطه ی آنها احساس و فهم عمیقی را منتقل کرد و به همین خاطر است که فیلم به نوعی کامل ترین نوع هنر است.
از جاییکه نمایش و معرفی جاذبه های طبیعی ایران از اهداف اصلی لبرزیست محسوب می شود، در کنار عکاسی به تولید فیلم های مستند هم می پردازد.
فیلم هایی که تولید آنها از سال 1388 آغاز شدند و پس از سالها مجاهدت و ممارست، حال تبدیل به گنجینه ای بی بدیل از استان ها و نواحی مختلف ایران عزیزمان شده اند.
با توجه به پیچیدگی ها، سختی ها و عدم حمایت های دولتی ، میتوان گفت در حال حاضر در جامعه ی مستند ایران، البرزیست تنها مجموعه ای است که به صورت منسجم و برنامه ریزی شده بیش از یک دهه است که به اکتشاف و تولید فیلم های مستند از نادیده ها و ناشناخته های طبیعت ایران می پردازد و به همین واسطه نسبت به اشخاصی که در این زمینه فعال هستند، پیشرفت بیشتری داشته و خروجی قابل توجهی هم از لحاظ کمیت و هم از لحاظ کیفیت ماحصل آن است.
مسیری که نتیجه یک دهه جهاد در آن ، تولید و پخش 2500 دقیقه فیلم مستند از طبیعت ایران با بالاترین کیفیت ممکن است.
البرزیست، در این مسیر و پس از فعالیت در موضوعات مختلف برای هر نوع محتوای تولیدی خود سر شاخه های مختلفی را تعیین کرده، درست مانند گالری های عکس که مشروح آنها را میتوانید در زیر مشاهده کنید.​​​​​​​

به نام خدا، آفریدگار حیوانات

تمام حقوق این سایت متعلق به مجموعه البرزیست می باشد

​​​​​​​All Rights Reserved to Alborzist 2008-2022

قلب ایران

​مجموعه مستند قلب ایران جدید ترین تولید البرزیست می باشد که در بهار و تابستان 1401 از شبکه مستند سیما در حال پخش است.
البرزیست در این مجموعه در قالب 18 قسمت 50 دقیقه ای به نمایش نادیده های طبیعت استان خوزستان پرداخته.
با توجه به سبک برنامه های استانی البرزیست، این برنامه هم مانند برنامه دروازه خورشید وو همسایه آسمان به صورت اورلندیگ (Over Landing) اجرا و تولید شده است به صورت خلاصه، آرش جعفریان مجری این برنامه با همراهی دیگر اعضای البرزیست به سفر در کل استان خوزستان پرداخته و جاذبه های گردشگری طبیعی هر شهرستان در مسیر خود را به تصویر می کشند.
​​​​​​​میتوانید برای مشاهده کامل مستند قلب ایران با کیفیت HD از اینک زیر استفاده کنید.

ادامه مطلب

 قلب ایران