به نام خدا، آفریدگار کوه ها

البرزیست :

دوستان دانای طبیعت و همراهان فرهیخته البرزیست ، هر آنچه از ما می بینید و یا می شنوید شاید این پرسش را در ذهنتان بوجود آورد که این آثار و نوع نگاه توسط چه کسانی ، بر اساس چه فعالیت هایی و با چه تفکر و مرامی شکل گرفته و در آنجا چه می گذرد ؟
البرزیست توسط جوانانی مسلمان ، از اهالی هنر ، فرهنگ و ورزش پایه گذاری شده که در مسیر شناساندن و اعتلای سرزمین خود ، ایران از هیچ تلاش و ایثاری دریغ نمی کنند .
• شما می توانید مشروح تفکرات و اهداف البرزیست را در صفحه مرامنامه مطالعه کرده و همچنین با فعالیت های جاری این مجموعه در شاخه های اصلی ، هنر ، ورزش و فرهنگ در زیر آشنا شوید .


هنر در البرزیست :

• پرداختن به عکاسی طبیعت و ساخت مستندهایی از طبیعت ایران ، اصلی ترین گرایش هنری در مجموعه البرزیست می باشد . در حقیقت این حرفه آیینه تمام نمای سفرها و صعودهای کوهنوردی و ثبت کننده نگاه هنرمندانه عکاسان این مجموعه به طبیعت و کوه های ایران می باشد که چکیده آنها بصورت گنجینه ای بی تکرار در صفحه آثار عکاسی قابل مشاهده است .
• فعالیت هنری دیگر این مجموعه در شاخه فیلم مستند با محتوای اصلی طبیعت بوده که خود در چند دسته شامل : مستندهای طبیعت ، کلیپ های کوتاه و فوتوکلیپ ها می باشند که می توانید این بخش را در صفحه فیلم های مستند مشاهده کنید .


ورزش در البرزیست :

• کوهنوردی ورزش اصلی البرزیست می باشد .
در واقع پرورش جسم و جان و زندگی در دامان طبیعت نرم و یا گاهی سخت، جز با آموختن قوانین و مرام آن حاصل نمی شود . کوهنوردی یا به معنای دقیق تر چگونه در کوه زیستن و از داروی شفا بخش آن نوشیدن ، تنها یک ورزش نیست بلکه ترکیبی از آموختن ها و صعود هاست. برنامه های کوهنوردی البرزیست بصورت داخلی برای اعضای آن برگزار می شود و علاقمندان در صورت عضویت دایمی در مجموعه می توانند در برنامه های تخصصی کوهنوردی و سایر گرایش های آن شرکت کنند . برای شناخت بیشتر کوهنوردی در البرزیست و آگاهی از اهم کوشش های آن صفحه گروه کوهنوردی قاف را ببینید .


•خودروهای شاسی بلند (آفرود) از یاران قدیمی ما در راه دسترسی آسانتر به نقاط صعب العبور در طبیعت بوده اند . این در حالی است که امروزه بکار گیری از این ماشین ها در کوه ، کویر ، جنگل ، بیابان ، شوره زارها ، باتلاق ها ، گذر از رودخانه و سایر مناطق بکر طبیعت ، آن را به یک ورزش مستقل و جذاب در دسته های انفرادی ، جمعی و تورهای گردشگری در تمام نقاط دنیا مبدل ساخته است . آنچه که در این ورزش مهیج باید بیش تر از گذشته مورد نظر رانندگان و فعالان این ورزش باشد ، حفاظت از محیط زیست و تلاش برای آبادانی آن است .


فرهنگ در البرزیست :

مجموعه البرزیست در راستای انتشار هنر و فرهنگ طبیعت دوستی ، آشنا کردن و توجه دادن افراد به طبیعت سرزمین خود ، اقدام به برگزاری فعالیت های گوناگونی شامل : آموزش دوره های هنری و ورزشی ، امور خیریه ، برگزاری نمایشگاه ها ، تولید آثار هنری  و سایر فعالیت های مرتبط نموده که در ذیل به آنها پرداخته می شود :
• آموزش البرزیست در شاخه هنر ، شامل عکاسی طبیعت بوده که بر پایه مجموعه ای از آموزش های علوم عکاسی ، طبیعت شناسی ، کوهنوردی و ایران گردی می باشد . در حقیقت آموزش عکاسی طبیعت در البرزیست به شما می آموزد چگونه یک برنامه طبیعت شناسی نوشته ، با هدف عکاسی آن را در سطوح مختلف اجرا نموده و در نهایت با دست یافتن به ادراک و دریافتی خاص از سرزمین خود آن را به مرحله انتشار و نمایش برسانید .
• مجموعه البرزیست در حرکتی خیرخواهانه پروژه ای بنام "هیجان ، امید زندگی" را به اجرا رسانده  به شکلی که در آن کودکان و نوجوانان بی سرپرست یا بد سرپرست جمعیت های دانشجویی و خیریه های گوناگون را در سفرهایی کوتاه و بلند به دامان طبیعت می برد تا آنان در سفری مهیج که عموما به آفرود و یا سایر ورزشهای هیجان انگیز پرداخته می شود ، احساس شادی و امید به زندگی پیدا کرده ، و شاید آرزوی بسیار دور و بعید خود را از اینکه روزی از زندگیشان را به هیجانی خاص و به یادماندنی سپری کنند ، بسیار نزدیک و شدنی بیابند. علاوه بر این افراد یاری کننده در این پروژه احساس امیدواری این کودکان و نوجوانان به زندگی را از نزدیک مشاهده کرده و خود را در آن سهیم بدانند .
• مجموعه البرزیست در راستای فرهنگ سازی عمومی و آشنا کردن چشم ها با داشته های طبیعی سرزمین خود ایران ، با تلاش هنرمندان خستگی ناپذیرش ، نمایشگاه های عکس متعددی در تهران و سایر شهرها برگزار کرده است که از جمله دستاوردهایی کم نظیر در عرصه هنر و فرهنگ طبیعت شناسی در سال های اخیر می باشد .

تمام حقوق این سایت متعلق به مجموعه البرزیست می باشد

​​​​​​​All Rights Reserved to Alborzist 2008-2022