res

مجموعه البرزیست در پروژه " هیجان ، امید زندگی" با شعار امید را زنده کنیم در جهت بالا بردن سطح امید به زندگی در میان اقشار آسیب دیده جامعه از جمله کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست و همچنین مبتلایان بیماری های خاص به فعالیت های مهیج ورزشی در دامان طبیعت می پردازد . در تلاشیم تا نقطه ای روشن در میان خاطرات تاریکشان ساخته و از این طریق روی روشنی از زندگی را برایشان به ارمغان آوریم .
طبیعت بزرگ ترین آرامگاه و منبع انرژی خداوند در اطراف ماست . در این برنامه ها در کنار سفر های طبیعت گردی ، تلاش بر این است تا با تجربه اتفاقی هیجانی ، از آن به عنوان وسیله ای در زنده کردن امید در دل های آنان که کمتر مورد توجه و محبت بوده اند استفاده کنیم زیرا بر این باوریم سفرهای خاص طبیعت گردی در کنار فعالیت های مهیج ، تجربه ای فراموش نشدنی را برای این عزیزان رقم خواهد زد که شاید خاطره آن تا سالها در یادشان ماندگار شود .
شاید بتوان گفت که نقطه مشترک تمام لحظات به یاد ماندنی در زندگی هرکدام از ما چیزی جز همین هیجان نباشد . هیجانی که بسیاری از ما برای خروج از احوالات ناخوشایند خود از آن به عنوان عاملی تاثیر گذار استفاده می کنیم ، هیجانی که شاید در مواقعی با انتخاب نا درست آن دچار اشتباهاتی جبران ناپذیر شویم ؛ از قبیل مصرف مواد مخدر و روابط نا صحیح جنسی که نسل جوان امروز و حتی بزرگسالان را نیز در بر می گیرد .
به همین دلیل است که در این برنامه ها با تاکید ویژه بر تولید " هیجان پاک " برای شرکت کنندگان ، در تلاشیم که با ساختن هیجانات ورزشی و فعالیت های خاص در طبیعت ، در کنار بازپروری روحیه آنها ، مسیر صحیح رسیدن و استفاده کردن از هیجان را به آنان نشان دهیم و امید داریم که حتی تجربه ای یکروزه بتواند تاثیر و یا تغییری در روند زندگی آینده این عزیزان که بیشتر در معرض خطرات رفتاری قرار دارند ، بگذارد .
در مجموعه البرزیست پس از مطالعه و بررسی عمده فعالیت موسسات خیریه در سطح جامعه به این نتیجه رسیدیم که عموم این فعالیت ها در راستای پاسخگویی به نیاز های سطح اول انسان از جمله خوراک، پوشاک و مسکن و همچنین آموزش می باشد و کمبود مجموعه ای که صرفا به بحث بالا بردن میزان امیدواری این عزیزان بپردازد به چشم می خورد .
در مجموعه البرزیست به عنوان مجموعه ای فرهنگی ، هنری ، ورزشی با احساس این وظیفه بر دوش خود و با توجه به تجربه چندین ساله درباره طبیعت ایران ، تصمیم بر این شد تا با استفاده از توانایی ها و ظرفیت های موجود قدمی در مسیر زنده کردن امید در دلهای آنان که حقیقتا به آن نیازمند هستند ، برداشته تا دیگر ، سفرهای مهیج و تفریح های خاص برای این دسته از هموطنان مان در قالب رویایی دور از دسترس نباشد .
لطفا برای اگاهی از شیوه های همراهی در این مسیر به صفحه چطور امید را یاری کنم مراجعه کنید .